Rodinné vinařství - Jana Ševelová

Rodinné vinařství - Jana Ševelová

Rodinné vinařství Ševelovi jsem založila zcela nedávno jako čerstvá absolventka vinařské školy ve Valticích. Navazuji však na dlouhou rodinnou tradici. Náš rod pochází ze severovýchodního Maďarska odkud si také základy vinařství přinesl. Pěstovat révu začal v Hovoranech můj prapraděda, který vinařil ještě ve sklepě rodinného domu. S budováním skutečného vinného sklepa začal až můj děda, když po druhé světové válce v lokalitě bůd na Benátkách vykopal první kvelb. S dalším rozšiřováním pokračoval můj otec a nyní jsem se připojila i já s mým bratrem.

Přímo u našeho vinného sklepa je rybník s možností sportovního rybolovu a areál tenisových kurtů. Hovorany jsou napojeny na síť slováckých cyklostezek. V okolí najdete spoustu krásných památek: napoleonské bojiště Slavkov, zámek Buchlovice, hrad Buchlov, zámek Milotice, Baťův kanál a nedaleko se nad Novomlýnskými nádržemi vypínají Pálavské vrchy.

Rodinné vinařství - Jana Ševelová Rodinné vinařství - Jana Ševelová Rodinné vinařství - Jana Ševelová Rodinné vinařství - Jana Ševelová Rodinné vinařství - Jana Ševelová Rodinné vinařství - Jana Ševelová Rodinné vinařství - Jana Ševelová Rodinné vinařství - Jana Ševelová Rodinné vinařství - Jana Ševelová Rodinné vinařství - Jana Ševelová